top of page

Öğrenci Koçluğu


Okul, dersler, sınavlar, notlar, daha büyük sınavlar, hayatımızı belirleyen sınavlar, o üniversiteye girmek için almamız gereken puanlar… Tüm bunlar için öğrenmemiz gereken bir dolu şey…

 Her şeyden önce öğrenmemiz gereken şey ise…


Öğrenmek, öğrenmeyi öğrenmek, çünkü öğrenme hep olacak hayatımızda, sürekli bir şeyler öğreniyoruz, öğrenmeye çabalıyoruz, hatta bazen istemediğimizi zannettiğimiz şeyleri bile öğrenmek zorunda bırakılıyoruz. Zorlanıyoruz. Zorlanınca unutuyoruz, çünkü ezberliyoruz. Ezberlemekle öğrenmeyi karıştırıyoruz. İşte zorlanmadan, ezberlemeden, isteyerek nasıl öğreneceğiz?Nasıl hatırlayacağız onca şeyi?

Öğrenmeyi öğrenerek…

 Ancak öğrenmeyi öğrenmek için de önce kendimizi tanımamız gerekiyor. Kendimizi tanıyacağız ki en hızlı, en kalıcı nasıl öğrendiğimizi fark edelim. Kendimizi tanıyacağız ki güçlü yönlerimizi, zayıf yönlerimizi fark edelim. Kendimizi tanıyacağız ki bizi nelerin yavaşlattığını ve onlarla nasıl baş edeceğimizi, onları nasıl avantaja dönüştüreceğimizi fark edelim. Kendimizi tanıyacağız ki nelere sahip olduğumuzu fark edelim. Kendimizi tanıyacağız ki gerçekten ne istediğimizi fark edelim. Kendimizi tanıyacağız ki hedefimizi belirleyip o hedefe ulaşmak için kendi yolumuzu çizelim.


Çünkü herkes kendi hedefine ancak kendi yolundan gidebilir. Bir başkasının sizin için belirlediği hedefe sizin için çizdiği yoldan gitmezsiniz.

 İşte öğrenci koçu tüm bu farkındalıkları sağlama, kendinizi tanıma, sizi gerçekten mutlu edecek olan hedefinizi belirleme ve bu hedefe, vazgeçmeden, keyifli bir şekilde ulaşma yolunda size arkadaşlık eden, sizinle birlikte yürüyen, yanınızda olan kişidir.


Sen merak etme ben yanındayım 🙂

Sen değişirsen dünyan değişir, SEN değişirsen DÜNYA değişir…

#öğrencikoçluğu #öğrenme #eğitim #hedef

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page